Haber

Antalya’da ilçe belediyelerinden sel bölgesine destek

Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, şiddetli yağış nedeniyle sel nedeniyle zarar gören Kumluca ve Finike ilçelerinde yaraların sarılmasına yardım ediyor.

Bölgeye ulaşan belediye ekipleri, AFAD öncülüğünde Kumluca Kaymakamlığı’nda kurulan uyum merkezinde çalışma planlıyor.

Bölgede temizlik ve su tahliye çalışmaları yapılırken, portatif AŞ konutlarında vatandaşlara sıcak yemek ikramı yapılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çalışmalar için Finike, Kumluca, Elmalı Belediye Başkanları ile bir araya geldi.

Böcek, yaklaşık 15 bin dekar narenciye bahçesi ve seranın sular altında kaldığını, esnafın da zarar gördüğünü dile getirerek, “Toplamda ikisi büyük 10 köprümüz var. Bir kişiyi kurtarmak için itfaiye aracımız yolda kaldı. yaşlı vatandaş. Hala ikinci aracımızı bulamadık. Çok şükür can kaybımız yok.” söz konusu.

501 işçi ve 144 aracın vatandaşların yaralarını sarmaya çalıştığını, 2 ilçede hasar tespit çalışmalarının başladığını vurgulayan Böcek, şunları kaydetti:

“Bir yanda çiftçimize, diğer yanda eşyası zarar gören vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Finike’de 5 mahallemizde de alt yapı sorunumuz vardı. 2 bin 200 metre kanalizasyonumuz zarar gördü.” , vatandaşlarımızın hizmetinizdeyiz. Hep birlikte vatandaşlarımızın yaralarını saracağız.”

İlçe belediyelerinden destek

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kumluca ve Finike’de vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Sel felaketinin ardından her iki ilçemizde de incelemelerde bulunduk. Gördüğümüz manzara içler acısı.

Muratpaşa Belediyesi ekipleri de Kumluca’ya 108 işçi, 9 iş makinesi, 1 su pompası, 5 binek otomobil, bir minibüs ve bir otobüs gönderdi.

Kepez Belediyesi, Kumluca’daki suyun tahliyesine yardımcı olmak için destek ekibi gönderirken, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tüm imkanlarıyla bölgeye yardım ekipleri gönderdiklerini, sel baskınlarının önlenmesinde yardımcı güç görevi yapacaklarını belirtti.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, bölgeye 40 personel ve 8 araçla geldiklerini belirtti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 100 personel ve 20’yi aşkın iş makinesiyle Kumluca’nın bir an önce eski haline kavuşması için çalıştıklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu